Form:Straight Razor Database Submission Form lang:CZ

From Shave Library
Jump to: navigation, search

Czech republic.gif Tato stránka slouží ke vkládání nových břitev do databáze SRP. Pro přidání nové břitvy, klikněte na tlačítko níže. Jestliže břitva s podobnou charakteristikou již existuje, uvidíte formulář, za pomoci kterého můžete editovat její záznam.

Vložte vaši břitvu[edit source]

Které údaje o břitvě by měly být vloženy do SRDB?[edit source]

Obrázek[edit source]

Prosíme, přidávejte jen břitvy, pro které máte obrázek. Respektujte, prosím, autorská práva. Nepoužívejte jiné než vaše vlastní obrázky, pakliže nemáte přímý souhlas autora k jejich použití.

Unikátní břitvy[edit source]

Prosíme, abyste se ubezpečili, že břitva, kterou se chystáte přidat, dosud nebyla do databáze vložena. Náš formulář by měl omezit tvorbu duplikátů, ale nedokáže jim na 100% zabránit. Rozhodli jsme se, že břitvy s různými výbrusy, šířkou či jinými detaily si zaslouží individuální záznamy, avšak ne v případech, kdy se liší jen ve střenkách.

Žádné přebroušené břitvy či neoriginální střenky[edit source]

Máme zájem o břitvy v původním tvaru a formě. Břitvy, jež byly přebroušeny (např. z klínku na plnoduté), nebo které nejsou v originálních střenkách, by neměly být do databáze vloženy.

Vlastnosti břitev[edit source]

Výbrus[edit source]

Jestliže si nejste jisti výbrusem, zkuste jej porovnat s tímto obrázkem a vyberte ten, který nejlépe odpovídá té vaší:
SRP GrindForm.GIF
Anglická terminologie: Bellied hollow - velmi dutý výbrus "s břichem", Full hollow - plnodutý výbrus, Half hollow - polodutý výbrus, Wedge - klínek

Tvar špičky[edit source]

Nejste-li si jisti, který tvar špičky zvolit, srovnejte jej s tímto obrázkem:
Razor points.png
Anglická terminologie: Round point - oblá špička, Spike - rohový brus, Square - zaoblený roh, Spanish - španělská špička, French - francouzská špička, Barber's notch - "holičova špička" s vrubem pro snadné otevírání prstem.

Rameno / Stabilizátory[edit source]

Nejste-li si jisti, který tvar ramene a počet stabilizátorů zvolit, konzultujte, prosím, následující obrázek:
Razor shoulders.png
Anglická terminologie: Single stabilizer - jednoduchý stabilizátor, Double stabilizer - dvojitý stabilizátor, Shoulderless - bez ramene a stabilizátoru.